Svarbiausia yra buvimas

Žinių radijas akcentuoja – žinojimas keičia. Todėl džiaugiamės galėdami pasidalinti šių metų EVS (europos savanorių tarnybos) savanorės laišku apie jos patirtį čia pas mus 🙂
 
Manau, kad šioms mintims reikia laiko susigulėti, dažnai jos randasi vienumos apmąstymuose, kartais dialoguose. Būdami Ainhoa kolegos labai džiaugiamės galėdami SUŽINOTI kaip ji vertina šią patirtį. Toks žinojimas kreipia į didesnį dėkingumą ir patvirtinimą, kad darome gerą darbą.
 
Ryžtamės ir toliau kurti multikultūrišką aplinką, kuri praturtina mus visus: atvykstančius svečius, draugus, dirbtuvių darbuotojus, žmones su proto negalia ir drąsius savanorius atvykusius čia iš užsienio. Su Jumis dalinamės Ainhoa, savanorės iš Ispanijos, laišku.
 
 
Svarbiausia yra buvimas.
 
 
Kasdienis gyvenimo tempas mus verčia nuolat skubėti ir lėkti iš vienos vietos į kitą, tačiau ,,Lobių dirbtuvės“ yra tarsi prieglobstis nuo to pasislėpti. Būdami čia, turime galimybę gyventi šiek tiek kitokiu ritmu. Čia esanti rutina mums yra tarsi kelias, kuris suteikia galimybę augti ir mokytis kiekvieną dieną. Rudenį lapai mums dovanoja savo spalvas: žalią, geltoną, oranžinę ir raudoną. Šiuo metu už lango žiema ir viskas lauke padengta sniegu – tarsi baltu cukrumi. Medžio dirbtuvėse, kuomet dirbame, savo švarius rūbus persirengiame į darbinius. Būname miško apsuptyje.
 
Šiuo laišku noriu pasidalinti ir papasakoti ką man reiškia laikas praleistas ,,Lobių dirbtuvėse“. Dirbdama/būdama ten kiekvieną rytą keldavausi su šypsena. Kiekvieną dieną pradėdavau su noru dar daugiau suprasti ir dar daugiau išmokti. Keldavausi su daugybe klausimų ir su jau gautais atsakymais. Praleistas laikas ,,Lobių dirbtuvėse“, tai laikas kai norėjau klausytis ir būti kantri. Laikas, kai nuolat stengiausi bei jaučiau pagarbą ir dėkingumą kitiems. Čia būdama supratau, kad viskas yra įmanoma.
 
Kartais taip lengva ir tuo pačiu metu taip sudėtinga suprasti, kad kiekviena mūsų diena būnant ,,Lobių dirbtuvėse“ yra unikali ir vienintelė. Kalbant matematikos terminais, mes nuolat ,,pridedame“ ir niekada ,,neatimame“. Nuolat ,,dauginame“ ir ,,daliname“. Čia dalinamės atsakomybe, dalinamės savo daiktais, dalinamės savo šypsenomis bei problemomis. Kiekvienas turime kuo pasidalinti.
 
Tikiu, jog kiekvienas iš mūsų turime savybių, kurios mus padaro ypatingais ir išskirtiniais. Esame palaiminti, jog turime tokį gyvenimą, tačiau kartais per ne lyg norime išsiskirti. ,,Lobių dirbtuvėse“ turėjau užmiršti savo ego ir savo perdėtą išskirtinumą/susireikšminimą. Medžio dirbtuvėse turėjau didelę laimę būti tarp žmonių, iš kurių galėjau pasimokyti, kadangi jie labai skirtingi ir saviti. Čia kiekvienas yra reikalingas ir yra ,,Lobių dirbtuvių“ dalis.
 
Rolandas šią vietą daro ypatinga savo aistra muzikai, kadangi kiekvieną rytą įjungia radiją ir paruošia visiems puikios kavos. Arbatos gėrimo metu, Aurimas nuolat mums kažką suvaidina. Deividas nuolat visus pralinksmina savo juokeliais. Čia reikalingas kiekvienas- Martynas, Julija, Darius, Andrius, Lukas, Vytė, Artūras, Titas, Tomas, Sigis ir visi čia apsilankantys žmonės, tam, kad pridėdami savo skirtumus taptume viena. Visgi būdami ypatingi, tuo pačiu metu esame niekuo neišsiskiriantys.
 
Mano draugai ,,Lobių dirbtuvėse“ kartais nenori dirbti ir tingi, tačiau lygiai taip pat ir aš kartais tingiu. Kartais jie labai supyksta ir tuoj pat vėl yra laimingi, lygiai taip nutinka ir man. Man atrodo, kad medžio dirbtuvėse aš augau, keičiausi labiau nei mano ypatingieji draugai. Manau, kad kiekvienas, kuris prisidėjo prie ,,Lobių dirbtuvių“ besitęsiančio augimo išgyveno nuostabų džiaugsmą duoti, kadangi atgal gauname kur kas daugiau. Čia susipažinau su daugybe žmonių, kurie dalinasi savo gyvenimais, norėdami padėti kitiems.
 
Vytė – ,,Lobių dirbtuvių“ vadovė bei bičiulė, kartą papasakojo palyginimą apie žuvis. Ji sakė, jog labai lengva yra sugauti žuvį kitam, tačiau kaip sudėtinga yra išmokyti kitą, tą žuvį pasigauti sau. Būtent šito aš ir mokiausi medžio dirbtuvėse. Čia žvejojame visi drauge ir jei bent vienam atsiranda sunkumų, mes juos sprendžiame visi drauge.
 
Lobių dirbtuvės“ man padovanojo tikrų gyvenimo akimirkų. Mes jomis dalinomės visi drauge. Prie stalo ir bet kur kitur, kadangi ,,Lobių dirbtuvėse“ dalinamės viskuo.
 
Ainhoa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *