Edukacijos

1. Tradicinių medinių namų puošmenų gamyba     

 

                                    

 

Visuomet žvilgsnį patraukia ornamentai ant medinių namų – žalčiukų, tulpių, trikampių ir kitais motyvais pagražinti namai mus žavi. Šie puošybos elementai senovės lietuviams teikė ir praktinę naudą, ir grožį. Ažūrinės lentos aplink namo langus, prieangio-gonkelių ornamentai, stogo kraigo ir namo kampų papuošimai atgimsta naujai šiandienos dirbtuvėse.

 

 

Kviečiame susipažinti su tradicine medinių namų puošyba ir prisiliesti pasigaminant ką nors jaukaus savo namams:

  • Lango karūną

  • Lėkį

              

  • Vėjalentės dalį namo stogui

  • Improvizaciją                                                                     

2. Kviečiame pasigaminti lietuvišką ŪŽĘ!

Lietuvos kaime ūžę vadindavo „ūžuokliu“, „ brūzguliu“, „vilku“, nes ją sukant pasigirsdavo į vilko kauksmą panašus garsas. Šis instrumentas turi gilias lietuviškas šaknis. Mažam  vaikui ūžę pagamindavo tėvas, o didesni vaikai jų pasidirbdavo patys. Šiandien, kaip ir anksčiau, ūžės naudojamos kaip žaislai ar  primityvūs muzikos instrumentai. Jeigu nori turėti vilko kauksmą tiesiog savo kišenėje sudalyvauk senųjų ŪŽIŲ gaminimo edukacijoje!

Edukacinė programa skirta įvairaus amžiaus žmonėms. Edukacijos metu gaminsime ūžes trimis skirtingais būdais. Susipažinsime su skirtingais medžiais ir jų mediena. Mokysimės ją atskirti naudodamiesi visomis savo juslėmis: iš rievių, spalvos, kvapo, kietumo. Taip pat susipažinsime – su staliaus bei dailidės darbu. Pabuvosime medžio dirbtuvėse, išmoksime dirbti su įvairiais medžio apdirbimo įrankiais bei staklėmis. Darbuosimės bendrystėje su proto negalią turinčiais žmonėmis ir ūžausime!

Dalyvių skaičius – nuo 4 iki 16
Dalyvio mokestis – 2 eur

Trukmė – 2h
Vieta – „Lobių dirbtuvės“ Jasinskio g. 11, Mozūriškių k., Zujūnų sen., Vilniaus r. sav.

Mums svarbi ir Jūsų vizija,
todėl prekes gaminame ir pagal individualius užsakymus.

Susisiekite su mumis!

Skambinkite telefonu: +370 602 79608

arba parašykite mums
.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *