Apie mus

 

VšĮ. LOBIŲ DIRBTUVĖS  – tai Vilniaus rajone Mozūriškių kaime besikurianti katalikiška bendruomenė.

Mūsų tikslas – dirbti ir švęsti gyvenimą kartu su proto negalią turinčiais žmonėmis. Medžio dirbtuvėse bendruomeniškoje komandoje gaminame įvairius dirbinius iš medžio. Gaminame suvenyrus ir didesnius medinius gaminius pagal užsakymus: stalus, lentynas, kėdutes, langines, vėjalentes, tvoras ir pan. Tai kasdienė mūsų veikla. Dabar Dirbtuvėse dirba meistras, socialinė darbuotoja ir 10 žmonių su proto negalia. Pavasarį dalyvaujame akcijoje „Darom“, vasaromis stovyklaujame su „Betzatos“ bendruomene, Pal.J.Matulaičio socialinio centro Atviros Bendruomenės nariais, įvairių dienos centrų vaikais ir jaunuoliais bei tarptautinės programos Erasmus+ savanoriais, žiemą aktyviai prekiaujame įvairiose vietos bendruomenių bei Vilniaus miesto mugėse. Esame atviri įvairiems projektams bei idėjoms – organizuojame temines popietes, rankdarbių užsiėmimus, dalyvaujame mugėse bei šventėse. Kartu su Neries regioniniu parku jau trečius metus vykdome edukacinius užsiėmimus apie senovinę medinę langų puošybą.

Apie PAVADINIMĄ… 2013m vasaros pradžioje viena iš steigėjų susitikimo užduočių buvo atrasti pavadinimą. Atsivertėme tos dienos evangeliją ir ten perskaitėme:

„Nekraukite sau lobių žemėje, kur kandys ir rūdys ėda, kur vagys įsilaužia ir vagia. Verčiau kraukitės lobį danguje, kur nei kandys, nei rūdys neėda, kur vagys neįsilaužia ir nevagia, nes kur tavo lobis, ten ir tavo širdis“. Kūno žiburys yra akis. Todėl jei tavo akis sveika, visam tavo kūnui bus šviesu. O jeigu tavo akis nesveika, visas tavo kūnas skendės tamsoje. Taigi jei tavyje esanti šviesa tamsi, tai kokia baisi toji tamsa!“  Mt 6, 19-23

Taip Dvasiai pučiant nusprendėme – Lobių Dirbtuvės 🙂

Apie kūrimosi ISTORIJĄ …. 2011-2012m. keliems socialinėje veikloje ir bažnyčioje aktyviems žmonėms, pažįstantiems žmones su proto negalia ir tarptautinę Arkos bendruomenę, pradėjus dalintis savo svajonėmis ir pašaukimais, ėmė rutuliotis idėja kurti medžio dirbtuves žmonėms su proto negalia. Susibūrę į iniciatyvinę grupę susitikdavome, melsdavomės ir ieškodavome kelių bei būdų mažytei pradžiai. Daug rėmėmės Žano Vanje Arkos bendruomenės patirtimi bei kelių iš mūsų meile paprastumui ir medžiui. 2012m pasiskolinę pinigų pirkome žemę Vilniaus rajone ir 2013m lapkričio 7d. Aurelija Dzedzevičiūtė, Inesa Vaitkūnaitė, Jonas Tumasonis Adominis, Rasa Klimienė, Tomas Kurapkaitis ir Vytautė Paškevičiūtė įsteigė organizaciją. Pora vasarų vyko žemės paruošimo statyboms darbai, paramos paieškos, dirbtuvių pastato statybos. Labai džiaugiamės ir dėkojame visiems mums padėjusiems geros valios žmonėms. Taip pat, įmonėms, kurių dėka turime šiltą namą: Knauf Insulation, Mida LT, Junda, Medasa ir Forestila. Nuo 2014m rugpjūčio turime elektrą ir darbuojamės šildomose dirbtuvėse gamindami medinius suvenyrus, stalus, lentynas, kryžius, klauptukus maldai/meditacijai ir kt.lobius.

2016-aisiais pradėjome statyti antrąjį dirbtuvių namą, nes visi nebetelpame – prie pietų stalo ankštoka, su edukacijų dalyviais ant lentų prisėdame, pagamintai produkcijai bei kruopštiesiems vietos trūksta. Be vokiečių katalikų fondo „Renovabis“ ir įmonės „Anjese“ pagalbos namas nestovėtų.

Neries regioninis parkas mūsų dirbiniams yra suteikęs savo ženklą – „paukštuką“. neries reg parko produktas

Šis ženklas parodo, kad teikiama paslauga ar produktas yra pagamintas toje vietovėje,  nekenkiant aplinkai ir gyvajai gamtai bei pažymi jo išskirtinumą.

Daugiau apie jį www.neriesparkas.lt/?id=122&sub=575&l=1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *