Lobių dirbtuvės

Asmeniški susitikimai, kurie keičia

 

Esame dėkingi aukok.lt kuriame gavome patvirtinimą savo projektui Kuriame kartu

Kas tik nori kviečiami aukoti kiek tik nori, kad Lobių Dirbtuvėstoliau rengtų asmeniškus susitikimus tarp jaunimo ir proto negalią turinčių suaugusių. Tikime, kad tokie susitikimai keičia.

Siekiame, kad į šiuos edukacinius susitikimus įsitrauktų kuo daugiau paauglių, vaikų iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Remiantis mūsų patirtimi, bendradarbiaudami su keliais dienos centrais ir atvirom jaunimo erdvėm, atpažinome, kad sužeisti vaikai lengviau priima žmones su proto negalia. Santykis, puoselėjamas bendros veiklos metu, skatina būti švelnesniems, jautresniems ir išreikšti abipusę pagalbą.

Ypač didžiuojamės aplinka, kurioje darbuosimės. Vasaros metu visi esame ištroškę ežero gaivos ir gamtos. Mes esame įsikūrę Neries regioninio parko apsuptyje, todėl darbuosimės ne tik pačiose medžio dirbtuvėse, bet ir lauke. Tai padės išgyventi autentiškesnį būvimą drauge, darbą jungti su pramoga ir gamtos tyrinėjimu.

Jūsų parama svarbi, nes:

Prisidėkite prie kūrybos. Aukoti galite paspaudę ant nuorodos https://www.aukok.lt/projektai/Kuriame-kartu

Giovanni blog’as

Šį kartą apie: kolegų ilgesį, netikėtą praeitų metų savanorio Pablo apsilankymą Lietuvoje „susitikimas su manimi praeityje arba ateityje“ kaip sako Giovanni. Kelionių džiaugsmą, kitas realybes, dėkingumą, nusivylimą ir daugiau kviečiu Jus pasiskaityti patiems šiame Giovanni blog’o tęsinyje.

25/03/2017

Prabėgo dar du mėnesiai. Viskas vyksta „Labia gerei“. Pavasaris ateina. Vakar buvo nuostabi diena !!! Tačiau šiandien snigo dar kartą. Kaip tai įmanoma ? Trys sezonai per vieną savaitę.
Liūdesys, kad Remigijus serga, atrodo, kad Lobių Dirbtuvių dėlionėje kažko trūksta. Dirbtuvės tarsi mašina ir be kai kurių jos detalių ji tiesiog dirba nebe taip …Taip pat ir Aurimas turi problemų su koja … Labai senai jį mačiau, norėčiau jį aplankyti, nesjo gimtadienis visai čia pat.
Mes vis dar dirbame ties kėdučių projektu ir aš maniau, kad beveik baigėme. Bet vakar aš sužinoti, kad mes dar tik įpusėjome … Yep, aš buvau laimingas, bet dabar visos mano viltis dingo.Tačiau tikiu, kad mes rasime būdą, kaip padaryti darbą įdomesniu.

Šie du paskutiniai mėnesiai buvo puikūs! Aš keliavau ir turėjau savanorystės vidurio mokymus. Mokymai buvo puikūs. Tai buvo tarsi „stovėjimo aikštelė“, kur galėjau sustoti ir užpildyti savo tuščią benzino baką. Sustabdyti protą, apmąstyti save  ir padėti tašką šiame etape, kad galėčiau žengti kitą žingsnį.

Buvau dešimt dienų Izraelyje, ir aš manau, kad ir ši kelionė vis daugiau ir daugiau atvėrė mano protą ir akis. Tai nuostabi šalis, turinti neįtikėtinų žmonių ir įdomią pusiausvyrą. Matydamas ir skirdamas dėmesio kitai tikrovei, situacijoms, ir gyvenimo stiliams aš darausi … nežinau; gal pilnatviškesnis? Lietuva prie to labai prisideda.

Ačiū. Turėčiau nustoti skųstis ir ieškoti tik į teigiamų pusių. „Excelsior“! (jaustukas reiškiantis aukšyn) Ir turėčiau mokytis daugiau Lietuvių kalbos! Arba mesti ją, kad galėčiau  susitelkti į kitus dalykus. Nežinau . Tiesą sakant, dabar tai jau nebesvarbu. Netrukus turėsime mūsų paskutinę pamoką. Taip, aš jaučiuosi blogai, nes norėčiau išmokti šios kalbos. Tai buvo vienas iš mano tikslų, o taip pat viena iš mano pareigų.
Pablo (ankstesnis savanoris Lobių Dirbtuvėse) buvo čia apsilankyti ir vėl susitikti su Vytaute, Luku, Andriumi, Aurimu, Rolandu, Viliumi – visais. Jis yra tikrai geras ir šaunus vaikinas. Man jis patiko . Buvo įdomu paklausti, kaip jis jautėsi kai buvo čia ir koks buvo jo santykis su Lobių Dirbtuvėmis.

Taip pat nesijaučiu toks vieniškas, nes jis buvo aš pernai. Tai tarsi susitikimas su savimi ateityje ar praeityje, gali suprasti ? Su Pablo ir Luku buvome pavasario mugėje (nepamenu pavadinimo Kazemiras?). Buvo puiku. Labai graži mugė. Tiek daug žmonių !!! Manau, kad aš niekada nemačiau Gedimino gatvės tokios pilnos kaip tos mugės metu. Atrodė visa Lietuva ten buvo. Neįtikėtina. Beje, labai skanus maistas. Ceppelineeeeeeee !!!

Visada sunku rasti gerą kelią, kaip uždaryti dienoraštį.Jums suprantama teisingai? P.S. aš pradėjau groti gitara (Kol kas groju ne itin gerai).

Inkilų gamybos užsiėmimas

Pavasaris, nors pastaruoju metu lietingas, tačiau džiugina šiluma 🙂

Kaip ir kiekvienais metais tęsiame tradiciją ir kviečiame visus į atvirą užsiėmimą. Jo metu susikalsim po inkilėlį ir ne tik pradžiuginsime į Lietuvą grįžusius paukštelius, bet ir patys pasidžiaugsime bendryste ir medžio kvapu 🙂

Lobių Dirbtuvės įsikūrusios Mozūriškių kaime, Vilniaus raj.
Kaip mus pasiekti? Nuo spaudos rūmų stotelės važiuoja 101 tarpmiestinis autobusas. Juo važiuokite iki Šilėnų stotelės ir mes Jus pasitiksime.

Jei norite dalyvauti ir turite klausimų drąsiname susisiekti su mumis +37064738559

Giovanni blog’as

Tęsiame EVS savanorio Giovanni pasidalinimus. Pamenate istorijas apie mokymo plaukti ypatumus? Pamenu vieną, kai su valtele nusiiriama į vidurį ežero ir norintį mokytis plaukti tiesiog įmeta į vandenį. Panašu, kad Giovanni jaučiasi panašiai. Tik jis nesimoko plaukti, o mokosi susikalbėti.

Taip pat, panašu, kad pirminis įsimylėjimas pasibaigė ir savanorystę užplūdo rutina. Apie tai plačiau pasiskaitykite jo pasidalijime. Smagaus skaitymo 🙂


Pradėkime su antru pasidalinimu.

 

Žadėjau jį parašyti gruodį, bet Kalėdos ir atostogos mane pasisavino.

 

Taigi, kas svarbaus apie mane? Pirmiausia, mano Lietuvių kalbos įgūdžiai gerėja.

 

Labiausiai tam įtakos turi vaikinai su kuriais dirbu, ypač Aurimas. Nors ir jie ir aš turime kalbos barjierą, tačiau jie drąsiai bando su manimi bendrauti. Man tai patinka. Aš tiesiog žinau, kai kuriuos raktinius žodžius, kelis veiksmažodžius, todėl dažniausiai naudojame juos arba gestikuliuojame. Manyčiau, jog reikia intensyviau mokytis jūsų kalbos.

Puiku kai Lukas ar Vytautė yra arti, jie padeda man suprasti. Tiesa, vertėjauja mažiau, skatina pačiam mėginti susikalbėti arba išmoko naujų žodžių ir tuomet „paleidžia“. Tai veikia. Žingsnis po žingsnio. Būsiu kantrus.

 

Matau nuostabius dalykus. Aš turiu galvoje su vaikinais. Ar Jūs kada nors girdėjote ką nors sakant „ačiū“ tik todėl, kad davė jam dirbti? Jie labai nuoširdūs ir džiaugsmingi.

 

Kitas dalykas. Orai. Praėjusį mėnesį buvo minus 25-26. Jokių komentarų, tiesiog stebiuosi jog esu gyvas. Buvau net į gatvę išėjęs. Galvojau, kad išėjau pasiruošęs su dviem kelnės, dvejom porom vilnonių kojinių, marškinėliai, marškiniai, megztinis, antras megztinis, striukė, slidinėjimo pirštinės, vilnonė kepurė ir šalikas. Kaip sakiau, maniau, kad esu pasiruošęs. Aš klydau. Kas 5/10 minučių turėjau eiti kažkur į vidų pasišildyti, kad išgyvenčiau. Didelis iššūkis. Pradedu mylėti savo plius 30-35 laipsnių Italijoje.

 

Anksčiau rašiau, kad rutinos nebuvo. Dabar ją turime. Projektui turime pagaminti 700 kėdučių! Iš kitos pusės ne taip ir blogai, nes žinome ką daryti, kaip daryti. Tai ypač gerai vaikinams. Man rutina, kaip ir viskas, turi gerų ir blogų pusių, bet aš iš tų kuriems stiklinė yra pusiau pilna.

 

Kitos naujienos. Buvau Amsterdame, Londone (Pasižiūrėkite šį neįtikėtiną cirką https: //www.youtube#com/watch V = ezEBXinN2vM). Keliausiu į Sankt Peterburge ir Izraelį. Ar žinote, kad iš Lietuvos kelionės į šias šalis yra gana pigios?

Taip pat atsitiktiniai žmonės man pardavė gitarą. Tai buvo juokinga. Ypač tai juokinga dėl to, kad aš nemoku groti. Tačiau noriu išmokti. Ir išmoksiu.  Artėja EVS savanorystės vidurio laikotarpio seminaras . Smalsu, kas tai yra? Aš Jums pasakysiu kitą kartą. Pabaiga.

Saluti Giovanni

Etnografinių namų projektai

Džiaugiamės galėdami puoselėti Lietuviškas tradicijas gamindami tradicinės namų puošybos elementus. Viliamės, kad prisidėsime ne tik prie senų namų rekonstravimo, kaip tai darėme drauge su „Neries regioninio parko“ projektais, tačiau prisidėsime ir prie entuziastų norinčių pasistatyti sau autentišką lietuvišką namą.

Tad džiaugiamės užmegzdami ryšius su architekte Svajone Pociene, kuri užsiima etnografinių namų projektavimu ir raginame apsilankyti Jos internetiniame puslapyje http://www.realierdve.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=50&Itemid=28&lang=lt

O jeigu Jūsų tarpe yra norinčių statytis namą, paraginkite apsvarstyti šiuos variantus!

Sveikiname su šventėmis :)

EVS savanorio Giovanni blog’as

Italas Lietuvoje tokiu laiku? Vargu ar atvažiavo turistauti. Tikrai NE. Giovanni atvyko Iš Italijos rugsėjo 14d. ir prisijungė prie Lobių Dirbtuvių komandos. Nauji iššūkiai – šaltis! Netikėti atradimai – mes esame užmiestyje, miške! Giovanni pradėjo blog’ą ir štai jo pirmosios mintys, kuriomis jis nori pasidalinti:

14650301_1802596869953434_7243994497382721062_n

Okey, mes galime pradėti!
Leiskite pristatyti save. Esu Giovanni. Italija yra mano šalis,
19 yra man metų (iki vasario), savanoris – yra mano darbas
(Iki liepos) taipogi mano aistra…
Kai aš pagalvoju, kad esu Lietuvoje ir čia savanoriauju klausiu savęs: tikrai?

Nuo pradžios…

Trečiąją devinto mėnesio dieną aš pamačiau  EVS „Europos savanorių tarnybos“ portale naują projektą Lietuvoje. Taigi, išsiunčiau savo CV ir gavau atsakymą rugsėjo 5d. Vytautė manęs paklausė ar galėčiau Lietuvoje būti jau rugsėjo 10d. Atsakiau: žinoma! Tačiau tuomet mano entuziazmas buvo pristabdytas, nes Italijos organizacija pasakė, kad reikia susitvarkyti, dokumentus, draudimą ir t.t. Dėl biurokratijos Italiją palikau rugsėjo 14d.

Projekto aprašyme perskaičiau, kad dirsime medžio dirbtuvėse su proto negalią turinčiais žmonėmis.
Tai tiesa, aš dirbu su proto negalią turinčiais žmonėmis ir su mediena, bet aš nesitikėjau, kad mūsų darbo vieta yra užmiestyje, miške! Buvau šiek tiek priblokštas, bet taip pat laimingas, nes aš myliu gamtą – aš esu skautas.

Dabar esu čia daugiau nei mėnesį. Manau, rutinos patirti man nepavyks, kasdien dirbame skirtingus dalykus. Man tai patinka. Gal vienintelė reali problema yra oras… Man, kaip Italui, nesuprantama kaip tai yra įmanoma, kad kažkas, tam tikru amžiaus laikotarpiu, nusprendė čia apsigyventi??? Tai paradoksali situacija man kaip šilumos mėgėjui, nes iš vienos pusės aš nerimauja, kas bus sausio/vasario mėnesiais, iš kitos pusės man smalsu ir noriu sužinoti, kaip aš prisitaikyti prie šalčio. Žiūrėsime.

Laukite tęsinio.

Švęskime Šv. Pranciškų Talkoje!

kvietimas-i-talka

Statybos panašėja į namą – esame labai dėkingi Vilniaus Pal.J.Matulaičio parapijai ir UAB Lietpak už padovanotus langus bei duris! Jau turėsim pro ką žiūrėti ir ką uždaryti saugantis nuo šalčio 🙂  Ačiū jums!!!IMG_8977

Kviečiame kurti kartu!

2 %

Kurkime medžio dirbtuves žmonėms su proto negalia kartu! Pervesti 2proc. galite:

1. Elektroniniu būdu per el.bankininkystę (pildymo instrukcija);

2. Atsispausdinti dalinai užpildytą formą čia ir išsiųsti iki gegužės 1d.adresu Deklaracijų tvarkymo skyriui, Neravų g.8, Druskininkai 66401