Edukacijos

1. Tradicinių medinių namų puošmenų gamyba     

 

                                    

 

Visuomet žvilgsnį patraukia ornamentai ant medinių namų – žalčiukų, tulpių, trikampių ir kitais motyvais pagražinti namai mus žavi. Šie puošybos elementai senovės lietuviams teikė ir praktinę naudą, ir grožį. Ažūrinės lentos aplink namo langus, prieangio-gonkelių ornamentai, stogo kraigo ir namo kampų papuošimai atgimsta naujai šiandienos dirbtuvėse.

 

 

Kviečiame susipažinti su tradicine medinių namų puošyba ir prisiliesti pasigaminant ką nors jaukaus savo namams:

  • Lango karūną

  • Lėkį

              

  • Vėjalentės dalį namo stogui

  • Improvizaciją                                                                     

2. Kviečiame į lobių animaciją!

Komandos pavadinimas: GERŲ DRAUGŲ ANIMACIJA
Komandos nariai: Remigijus, Inga, Rolandas, Ingrida, Andrius
Veikla: Animacijos kūrimas – kas nejuda pajudinsime! (lot. animatio – gaivinimas, gyvybės įkvėpimas)
Edukacinė progama skirta įvairaus amžiaus žmonėms. Jos metu susipažinsime su viena iš animacijos kūrimo technikų, ją pritaikysime bei sukursime filmuką. Darbuosimės bendrystėje su proto negalią turinčiais žmonėmis. Tai įkvepianti ir įtraukianti edukacija, kurios kulminacija nejudančių objektų atgaivinimas. Sumontavus filmuką mūsų laukia premjerinė peržiūra bei arbatėlės popietė su „Lobių dirbtuvių“ kolektyvu.

Su dalyvių sutikimu filmuko virtualią premjerą galima rasti „Lobių dirbtuvių“ facebook paskyroje.
Užsiėmimus veda Ingrida. Ji studijavo interaktyviojo dizaino Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje ir Dailės pedagogikos edukologijos universitete. Atviroje bendruomenėje Pal. Jurgio Matulaičio soc. centre. 4 metus skyrė savanorystei su proto negalią turinčiais žmonėmis.

Įprasto edukacinio užsiėmimo trukmė – 2 h. Atsižvelgiant į Jūsų lūkesčius yra galimybė tartis dėl ilgesnio programos laiko. Taip pat galima užsisakyti ciklą užsiėmimų, kurių metu galėsime skirti daugiau laiko įsigilinti į siužetą, režisūrą, technikos įvaldymą, muzikos parinkimą, bei galutinio filmuko kokybę.

Edukacinės programos tematika. Priimame Jūsų pageidavimus! Tematika galima pasirinkti iš anksto pvz., gimtadienis (svečiai gali kurti judantį sveikinimą gimtadienį švenčiančiam draugui), prieš Kalėdas – Kalėdų sveikinimas draugams, giminaičiams (numatant šį video padovanoti/persiųsti vietoj atvirutės), švenčiančioms mergvakarį – susipažinimo meilės istorija su savuoju žavinguoju princu (numatant šią istoriją parodyti vestuvių šventėje, o po to išsaugoti kaip gražų atsiminimą), ekologinė tema (supažindinti su ekologinėmis problemom, jas vizualizuoti, pabrėžti gamtos svarbą, meilę gamtai), sakmių, legendų, savo kurtų eilėraščių ekranizavimas, savo svajonių, fantazijų ir viso ko tik jūsų širdis geidžia atgaivinimas!
Edukacinio užsiėmimo metu naudojamos medžiagos. Esame lankstūs ir pateikiame įvairiausių medžiagų naudojimo galimybę priklausomai nuo Jūsų norų. Medžiagų įvairumas gali būti nuo batų raištelių iki swarovski kristalų. Tradicinės mūsų suteikiamos medžiagos tai gamtos gėrybės: kankorėžiai, gilutės, šakelės, lapai, smėlis ir t.t., popierius, piešiamosios priemonės, plastilinas, žurnalai. Jeigu pageidautumėte kitokių priemonių, visa tai galime aptarti. Būti kūrybingam yra išties puiku!
Technikos:
Pieštinė animacija
Lėlinė animacija
Plokščioji marionetinė animacija
Stop kadro animacija
Smėlio (apskritai visų biriųjų medžiagų, tai gali būti grikių kruopos, manai, sorai ir t.t.) animacija
Šešėlinė animacija

Dalyvių skaičius – nuo 4 iki 16
Dalyvio mokestis – 4 eur (suma dar priklauso nuo naudojamų medžiagų kainos bei norimo galutinio varianto išdirbimo lygio)
Vieta – „Lobių dirbtuvės“ Jasinskio g. 11, Mozūriškių k., Zujūnų sen., Vilniaus r. sav. arba susiderinus galime atvykti į sutartą vietą.

Ingridos kontaktai: i.romaskaite@gmail.com, mob.tel 862211658

3. Kviečiame pasigaminti lietuvišką ŪŽĘ!

Lietuvos kaime ūžę vadindavo „ūžuokliu“, „ brūzgliu“, „vilku“, nes ją sukant pasigirsdavo į vilko kauksmą panašus garsas. Šis instrumentas turi gilias lietuviškas šaknis. Mažam  vaikui ūžę pagamindavo tėvas, o didesni vaikai jų pasidirbdavo patys. Šiandien, kaip ir anksčiau, ūžės naudojamos kaip žaislai ar  primityvūs muzikos instrumentai. Jeigu nori turėti vilko kauksmą tiesiog savo kišenėje sudalyvauk senųjų ŪŽIŲ gaminimo edukacijoje!

Edukacinė programa skirta įvairaus amžiaus žmonėms. Edukacijos metu gaminsime ūžes trimis skirtingais būdais. Susipažinsime su skirtingais medžiais ir jų mediena. Mokysimės ją atskirti naudodamiesi visomis savo juslėmis: iš rievių, spalvos, kvapo, kietumo. Taip pat susipažinsime – su staliaus bei dailidės darbu. Pabuvosime medžio dirbtuvėse, išmoksime dirbti su įvairiais medžio apdirbimo įrankiais bei staklėmis. Darbuosimės bendrystėje su proto negalią turinčiais žmonėmis ir ūžausime!

Dalyvių skaičius – nuo 4 iki 16
Dalyvio mokestis – 2 eur

Trukmė – 2h
Vieta – „Lobių dirbtuvės“ Jasinskio g. 11, Mozūriškių k., Zujūnų sen., Vilniaus r. sav.

Mums svarbi ir Jūsų vizija,
todėl prekes gaminame ir pagal pageidavimą.

Susisiekite su mumis!

Skambinkite telefonu: +370 610 37172

arba parašykite mums
.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *